Лечим по-человечески!
(067) 986-29-64 (050) 520-06-76(093) 466-02-12
ДОМИНАНТА
ОЗВЕРЕВШИЕ ЦЕНЫ
Контакты
Лечение пироплазмоза
Лицензия
 

Получить совет!

Чугуевская ветклиника "Ласка"


 

21.11.2012

Содержание черепахи

Рубрика: Рептилии
Автор: admin


ДОГЛЯД І УТРИМАННЯ

Практика свідчить, що більшість любителів не знають, як поводитися з цими тваринами, і черепахи часто гинуть від неправильного утримання. Існує кілька способів утримання черепах —вільно, у тераріумах чи загонах.

Вибирати спосіб необхідно виходячи з особливостей даного виду, вимог його до температури навколишнього середовища, наявності поблизу води і т. п.

Потрібно обов’язково довідатися, у якому регіоні тварина мешкає в природніх умовах, а також про те, чи була вона там піймана на волі чи народилась у природних умовах.

Вільне утримання. Більшість фахівців вважають, що утримувати черепах у звичайній міській квартирі на волі не можна, тому що це може привести до переохолодження тварини, травмам і хворобам.

Однак деякі види сухопутних черепах, наприклад середнєазіатська, прекрасно живуть у кімнатах, вільно пересуваючись, і залишаються абсолютно здоровими.

Головне при вільному утриманні — дотримувати обережність, намагаючись не зачепити тварину і не наступити на неї. Крім того, у квартирі повинне бути достатнє тепло, щоб тварина не застудилася. Добре, якщо у вашому будинку чи квартирі є підлога з підігрівом. Для тропічних і прісноводних видів черепах вільне утримання абсолютно неприпустимо, тому що для цих тварин потрібні особливі умови і режим.

Дотримання чистоти в квартирі з вільно живучою черепахою не складає великих труднощів: прибирати за нею навіть простіше, ніж за кішкою. Годувати черепах найкраще у визначеному місці, підклавши на підлогу шматок паперу чи клейонку, щоб тварина не бруднила підлогу. Згодом черепаха стане приходити до цього місця, коли їй захочеться їсти.

Перевагою вільного утримання є те, що черепах ніщо не утруднює, вони можуть пересуватися в будь-якому напрямку і робити усе, що їм хочеться. Замічено, що при вільному утриманні в черепах частіше проявляється інстинкт розмноження, чим при утриманні в тераріумі.

Необхідно уберегти черепаху від небезпек, що можуть чекати її в квартирі. З доступних для неї місць потрібно забрати всі дрібні предмети, що черепаха може з’їсти, і постаратися обмежити їй доступ у такі місця, де вона може що-небудь собі зашкодити.

Нерідко черепахи заповзають у які-небудь щілини між меблями і потім не можуть самостійно вибратися відтіля, тому потрібно постійно стежити за ними. Якщо у вашій квартирі досить місць, що несуть небезпеку для тварини, найкраще не залишати черепаху на волі, коли ви ідете з будинку надовго.

Навесні і восени, коли опалення не працює, а на вулиці холодно, черепаху бажано на ніч переносити в спеціальний загін чи тераріум з обігрівом.

Якщо ви улітку виїжджаєте за місто, то можна взяти черепаху із собою. Для неї це буде дуже корисно, тому що на дачній ділянці вона зможе знайти потрібні їй рослини і подихати свіжим повітрям.

Головне при цьому — не втратити черепаху. Щоб тварину можна була легко знайти в траві, до її панцира можна приклеїти скотчем яскраву стрічку чи повітряну кульку. Перед тим як випускати черепаху, потрібно переконатися, що вона не зможе вибратися за огорожу ділянки.Вас также заинтересует это:
Comments (0)

Комментариев нет

Нет комментариев.

Добавить комментарий

*
Добавить объявление/Задать вопрос/Доска объявлений/Ветеринария/Карта сайта/Контакты
Схема проезда
Карта Чугуева
Время работы:
пн-пт с 08 до 18
сб-вс с 08 до 14

  • Рубрики

  • Адепты клиники:

  • Страницы

  • Вход на сайт  •