Лечим по-человечески!
(067) 986-29-64 (050) 520-06-76(093) 466-02-12
ДОМИНАНТА
ОЗВЕРЕВШИЕ ЦЕНЫ
Контакты
Лечение пироплазмоза
Лицензия
 

Получить совет!

Чугуевская ветклиника "Ласка"


 

21.11.2012

РОЗМНОЖЕННЯ ЧЕРЕПАХ

Рубрика: Рептилии
Автор: admin


РОЗМНОЖЕННЯ ЧЕРЕПАХ

Навесні, після завершення зимової сплячки, в черепах настає період розмноження. Цей період у багатьох видів починається з бійок між самцями. Подеколи такі бійки бувають досить жорстокими, самці заподіюють один одному значні рани, намагаючись перекинути суперника на спину — стан, в якому всі черепахи безпорадні.

Яйця черепах вкриті твердою вапняною оболонкою, а в морських видів і деяких м’якотілих — м’якою, подібною до пергаменту, але дуже міцною. Кількість яєць у різних видів неоднакова — від кількох штук до кількох десятків.

Турбота про потомство виявляється в усіх черепах тільки в тому, щоб у відповідному місці викопати яму, відкласти туда яйця, засипати їх зверху піском і утрамбувати його.

Розвиток зародка в яйці відбувається за рахунок тепла сонячних променів. Інкубація яєць триває 2—3 місяці, після чого черепашенята вилуплюються. Цей процес для малят -не є простою справою. Адже вибратись з ув’язнення буває нелегко, надто вже оболонка щільна.

У морських видів черепах розмноження зв’язане з далекими міграціями до місця відкладання яєць. При цьому черепахам доводиться пропливати в океані величезні відстані.

Так, наприклад, зелена черепаха від берегів Бразилії, тобто там де маються  чудові пасовиська пыд водою, до місць свого гніздування — на піщаних пляжах невеликого острова Вознесіння — долає понад 2200 км.

Спостереження показали, що морські черепахи — чудові навігатори, вони пливуть настільки точним курсом, що прямо виходять до потрібного їм пункту.

Як же орієнтуються вони в морських просторах? Як знаходять дорогу до місць розмноження? З цього приводу існують різні гіпотези: припускають, що черепахи здатні орієнтуватись по Сонцю, по зорях, по запаху (вловлювання органами нюху особливих хімічних речовин, які морська течія приносить від місць гніздування). Однак всі ці гіпотези не доведені, й дослідники продовжують шукати відповідь .

Доречно сказати, що найкраще вивчені міграції зеленої черепахи, а про інших відомо дуже мало. Довгий час загадковим було питання про розмноження атлантичної форми рідлеї (цей вид, як і всі інші види морських черепах, представлений двома географічними формами: тихоокеанською та атлантичною).

Размножение красноухих черепах

Американський герпетолог Арчі Карр протягом 20 років розшукував місця гніздування атлантичної рідлеї. Свої багаторічні марні пошуки він описав у книзі «Навітряна дорога. Пригоди натураліста на далеких берегах Карібського моря».

Була навіть думка, що атлантичні рідлеї взагалі не розмножуються, що вони є безплідними гібридами логерхе-да і зеленої черепахи. Нарешті на початку 60-х років головну загадку атлантичних рідлей було повністю розкрито. Виявилося, що вони відкладають яйця на узбережжі Мексики.

Інженеру А. Еррера вдалося зняти на плівку вихід рідлей на берег і відкладання ними яєць. Цей короткий кольоровий фільм Карр назвав «найвеличнішим фільмом століття».

У розмноженні рідлей є загадки, досі ще не розкриті: чому вони збираються в такі величезні стада — арибади, чому виходять на берег при сильному вітрі й бурхливому морі, чому відкладають яйця вдень і на такій невеликій ділянці пляжу? Свої міркування з цього приводу А. Карр висловлює у книзі «В океані без компаса».

Після виходу на берег самки черепах на значній відстані від прибою починають будувати гнізда. Спочатку передніми ногами тварина робить заглиблення, потім задніми ногами вона викопує в ньому ямку завглибшки до 20 см, у яку відкладає яйця.

Вся робота посувається повільно, часто переривається для відпочинку. Середня кількість відкладених яєць — близько 120 штук при коливанні у різних особин від 50 до 200.

Відклавши яйця, черепаха починає засипати вирите гніздо. Робить вона це дуже старанно, утоптуючи і розрівнюючи пісок доти, поки не залишиться майже ніяких слідів від гнізда. Крім атлантичних рідлей, інші черепахи виходять на берег вночі.

Розвиток яєць морських черепах триває трохи більше двох місяців. Черепашенята, вилупившись з яєць, вилазять з гнізда (переважно вночі) і безпомилково прямують до моря, хоч його і не видно. Остаточно не розв’язано ще питання, як вони орієнтуються на цьому шляху.

Те саме стосується і дорослих черепах. Експериментами встановлено, що головна роль тут належить органам зору. Цікаво, що внаслідок радіаційного опромінення дорослі черепахи втрачають здатність знаходити шлях до моря. Так, черепахи з атола Бікіні після ядерних випробувань Пентагону повзли не до моря, а в протилежному напрямі.

Дуже багато ворогів є у молоді черепах. Ще на шляху від гнізда до моря багато їх гине від койотів, собак, єнотів, хижих птахів, а в морі на них чатують численні хижі риби. Проте у найбільшій кількості винищують морських черепах люди.

Саме їх втручання — масовий збір яєць, виловлювання дорослих особин заради м’яса і «черепахового рогу» — спричинило різке зменшення, чисельності цих корисних рептилій.

З прісноводних черепах збираються у величезні стада перед відкладанням яєць арау, або тартаруги, що живуть у басейнах річок Амазонки й Оріноко. У період найбільшого зниження рівня води, що припадає на середину сухого сезону, арау вночі вилазять на піщані обмілини, коси або береги річкових островів і, риючи гнізда, відкладають у них в середньому по 120 яєць.

Однак черепах так багато, що часто не встигає одна з них засипати гніздо з яйцями, як друга зверху відкладає вже свої яйця. На берегах утворюється суцільний шар яєць завглибшки до 1 м і завширшки понад 6 м. До таких місць збираються індійські племена, розподіляють між сім’ями ділянки «яйценосного пляжу» і починають «розкопки» черепашачих яєць.

Англійський натураліст Генрі Бейте під час своєї подорожі по Амазонці (1848—1859) спостерігав збір яєць арау і процес приготування з них масла. Чистий черепашачий жир прозорий, трохи жовтуватого кольору, без запахів, широко вживається при приготуванні страв.Вас также заинтересует это:
Comments (0)

Комментариев нет

Нет комментариев.

Добавить комментарий

*
Добавить объявление/Задать вопрос/Доска объявлений/Ветеринария/Карта сайта/Контакты
Схема проезда
Карта Чугуева
Время работы:
пн-пт с 08 до 18
сб-вс с 08 до 14

  • Рубрики

  • Адепты клиники:

  • Страницы

  • Вход на сайт  •