Лечим по-человечески!
(067) 986-29-64 (050) 520-06-76(093) 466-02-12
ДОМИНАНТА
ОЗВЕРЕВШИЕ ЦЕНЫ
Контакты
Лечение пироплазмоза
Лицензия
 

Получить совет!

Чугуевская ветклиника "Ласка"


 

20.04.2014

Особенности сказа

Рубрика: Болезни
Автор: admin


Спільними зусиллями
Проблема сказу диких та домашніх тварин в останні роки є чи не найактуальнішою для ветеринарної служби Житомирщини.

Не є винятком і Любарський район, де за 10 років було зареєстровано 44 випадки захворювання на сказ тварин, у тому числі 27 — серед лисів (61,3%), тхорів — 4 (9,11%), видри — 1 (2.3%), собак — 5 (11,4%), котів — 7 (15,9%). В цілому, захворювання диких тварин становить 72,7% від зареєстрованих випадків.

Протягом останніх трьох років кількість випадків сказу тварин різко зменшилася. На 2007 рік припадав пік захворюваності, коли було зареєстровано 20 випадків, у тому числі — 13 лисів, два тхори, два собаки та три коти.

Наведена статистика свідчить, що основним носієм по поширювачем цього небезпечного антропозоонозу є червона лисиця. Причиною зростання популяції цього звіра стало збільшення чисельності мишовидних гризунів, основної кормової бази лисів, внаслідок недостатнього та неповного обробітку посівів озимини та багаторічних трав від мишей.

У 2008 році розпорядженням голови облдержадміністрації було затверджено «Програму оздоровлення території Житомирської області від сказу тварин на 2008-2015 рр.», аналогічний документ було розроблено і затверджено у Любарському районі.

Програма передбачає комплек заходів, спрямованих на поступове оздоровлення району від цієї небезпечної хвороби та її повну ліквідацію. Зокрема, у програмі йдеться про пероральну вакцинацію тварин в основному диких м’ясоїдних у місцях їх поживання, 100% антисказові щеплення для профілактики хвороби у домашніх тварин — а це собак і котів, боротьбу з мишовидними гризунами, приведення чисельності популяції червоної лисиці до природних норм.

Проблему сказу тварин ветеринарна служба району вирішує у тісній співпраці з Любарським товариством мисливців та рибалок. Слід зазначити, що питанням профілактики та ліквідації вогнищ сказу серйозно опікується голова цього осередку Петро Григорович Пасічник, який очолює організацію понад 24 роки.

Саме завдяки йому проводиться постійна робота по приведенню чисельності червоної лисиці до природних норм. Суттєвим стимулом для мисливців стало прийняте у 2009 році рішення районної ради про виділення коштів для матеріального заохочення за відстріляну лисицю.

У січні 2010 року, після виявлення нового випадку захворювання лисиці на сказ, рішенням  комісії було ухвалено продовжити полювання на лисиць до кінця року.

Результат не забарився. Ось такий вдалий трофей здобули любарські мисливці при черговому полюванні.

До речі, якісні ветеринарні препарати рекомендуємо купувати у інтернет-магазині ветпрепаратів 33 корови.Вас также заинтересует это:
Comments (0)

Комментариев нет

Нет комментариев.

Добавить комментарий

*
Добавить объявление/Задать вопрос/Доска объявлений/Ветеринария/Карта сайта/Контакты
Схема проезда
Карта Чугуева
Время работы:
пн-пт с 08 до 18
сб-вс с 08 до 14

  • Рубрики

  • Адепты клиники:

  • Страницы

  • Вход на сайт  •