21.11.2012
Середньоазіатська черепаха
Рубрика: РептилииАвтор: admin
Середньоазіатська черепаха. Раніш цю черепаху називали степовою і відносили до роду Тевіисіо, але потім її виділили в окремий рід, що складається з одного виду. Живе середньоазіатська черепаха в країнах Середньої Азії, Індії, Пакистану, Афганістану й Ірану.
На території Росії ця тварина зустрічається на північно-східному узбережжі Каспійського моря. Живе вона в пустельних і напівпустельних районах, а також у горах. Панцир середньоазіатської черепахи округлий, не занадто високий, жовтувато-ко-ричневого кольору, з темними плямами.
Карапакс складається з 13 щитків, пластрон — з 16. З боків панцира розташовуються 25 щитків. На кожнім щитку карапакса знаходяться борозенки, число яких відповідає точній кількості років черепахи. Пластрон у самців злегка увігнутий.
Довжина панцира цього виду в деяких випадках може досягати 28 см, однак найчастіше дорослі особи мають панцир довжиною близько 20 см. Самці середньоазіатської черепахи, як правило, менші самок. Середньоазіатська черепаха в природних умовах, як правило, двічі впадає в сплячку — узимку і під час літньої жари.
Перед тим як заснути, черепахи готують для себе нори, глибина яких іноді може досягати 2 м. При утриманні цих тварин у будинку влаштовувати сплячки їм необов’язково, тому що домашні умови значно відрізняються від природних.
У березні-квітні черепахи виходять зі сплячки і починають спаровуватися. З квітня по липень самки відкладають 2-3 рази по 2-6 яєць у викопані в ґрунті ямки. Час дозрівання яєць — 80-110 днів. Статевої зрілості ці тварини досягають на 10-му році життя.
Вас также заинтересует это:
Comments (0)
Комментариев нет
Нет комментариев.