Лечим по-человечески!
(067) 986-29-64 (050) 520-06-76(093) 466-02-12
ДОМИНАНТА
ОЗВЕРЕВШИЕ ЦЕНЫ
Контакты
Лечение пироплазмоза
Лицензия
 

Получить совет!

Чугуевская ветклиника "Ласка"


 

20.05.2014

Увеит лечение

Рубрика: Лошади
Автор: admin


УВЕИТ ГЛАЗА

Розробка нових методів діагностики та прогнозування перебігу увеїту у коней надзвичайно актуальні у сучасній ветеринарній офтальмології, тому що у 25% випадків гострий увеїт призводить до втрати зору, а у 50-60% тварин викликає значне зниження його гостроти, що обумовлює значні економічні збитки їх власників.

За нашими спостереженнями, серед усіх хвороб очей у коней в 45,6% випадків реєструється запалення різних відділів судинного тракту — увеїт [1].

БОЛЕЗНЬ УВЕИТ

Фізіологічна роль внутрішньо-очного тиску (ВОТ) реалізується за рахунок нормальної циркуляції внутрішньоочної рідини і полягає у підтримці сферичної форми очного яблука і правильного взаємо-розташування його екстра- та інтраокулярних структур, а також у запобіганні набряку тканин ока [3].

За даними Wilkie D.A. та Gilger B.C. [4], вимірювання ВОТ має важливе значення при глаукомі і увеїті у собак. Тонометрію також використовують для постановки діагнозу і визначення прогнозу при глаукомі у коней [2, 3, 5, 6]. Останнім часом глаукому у коней діагностують дедалі частіше через доступність вимірювання ВОТ за допомогою апланаційних тонометрів [7].

УВЕИТ СИМПТОМЫ

Показаннями для вимірювання ВОТ у коней є: фокальний або дифузний набряк рогівки, почервоніння та / або біль в очах, травми ока та орбіти, вивих кришталика, буфтальм, а також систематичне обстеження тварин з медикаментозно контрольованою глаукомою [3, 6, 7].

УВЕИТ ФОТО

Увеит фото глаза

Хронический увеит фото

За результатами тонометрії визначається група ризику щодо глаукоми і увеїту, здійснюється діагностика захворювань ока, проводиться динамічне спостереження за станом хворих тварин, а також визначається тактика подальшого консервативного лікування або показання до хірургічного втручання [6, 7].

Є дані [81, що у собак ВОТ зменшується, як правило, в оці що постраждало від увеїту. За даними ветеринарних офтальмологів [1-3, 5] увеїт у коней реєструється значно частіше, ніж глаукома.

Аналіз доступних спеціалізованих літературних джерел свідчить, що інформація щодо змін ВОТ у коней при загостренні увеїту обмежена, за винятком закордонних досліджень з використанням цифрового тонометра [6, 7].

ПЕРЕДНИЙ УВЕИТ

Метою роботи є дослідження ВОТ у коней при увеїті за допомогою електронного контактного апланаційного ветеринарного тонометра Тогкп’сґ (Тіоіаі, Фінляндія).

Дослідження проводили на конях спортивних порід, різної статі і віку, умови утримання, годівлі та тренінгу яких були схожі.

Групи хворих коней формували при спонтанному захворюванні очей, а також при проведенні планової офтальмологічної диспансеризації. Діагноз на увеїт ставився комплексно з урахуванням анамнезу, результатів загального клінічного і офтальмологічного обстеження, а в деяких випадках і лабораторних досліджень.

На запалення судинного тракту вказувало виявлення хоча б одного з наступних симптомів: міоз, помутніння рідини передньої камери ока, гіпопіон, гіфема, скупчення фібрину в передній камері, передні або задні сінехії та фтіз.

ВОТ вимірювали в обох очах у кожного коня за допомогою електронного контактного апланаційного ветеринарного тонометра Топоуєі (Тіоіаі;, Фінляндія), за методикою що описана в інструкції до застосування приладу. У всіх випадках виконували блокаду повіко-вушного нерва 2% розчином лідокаїну, а також місцеву поверхневу анестезію 0,4% розчином оксібупрокаїну. Агресивним коням виконували седацію з використанням ксилазіну.

ВИРУСНЫЙ УВЕИТ

Значення ВОТ між 16 і 30 мм рт.ст. вважали нормальними, а при відхиленні від цих показників більш чим на 5 мм рт.ст. ВОТ вважали ненормальним [9]. ВОТ у здоровому оці і оці з увеїтом порівнювали індивідуально при першій тонометрії. Повторні вимірювання проводили через різні проміжки часу, залежно від клінічної картини і динаміки захворювання, при отриманні згоди тренерів.

Результати. При оцінці показників ВОТ у коней що хворіють на хронічний увеїт, керувалися даними [7, 9], що ВОТ у коней в діапазоні між 16 і ЗО мм рт.ст. можна вважати нормальним, а випадки коли показники ВОТ відхиляються на 5 мм рт.ст. менше 16 і більше 30 мм рт.ст. — вважають ненормальними.

УВЕИТ У СОБАК

Нормальна величина ВОТ приблизно однакова в обох очах однієї тварини. Допустима в нормі різниця ця не повинна перевищувати 3-4 мм рт.ст. Якщо різниця ВОТ в очах однієї тварини більше 4-5 мм рт.ст., то навіть при нормальних величинах офтальмотонусу це є підставою для підозри внутрішньоочного патологічного процесу (глаукома або увеїт).

З 9-ти хворих коней у 4-х діагностували односторонній гострий увеїт та у 5-ти — односторонній хронічний увеїт. Час вимірювання ВОТ від початку запального процесу становив від 1-го (випадок 2) до 14-ти (випадок 4) днів при гострому увеїті.

УВЕИТ ПОСЛЕДСТВИЯ

У випадку 5 було діагностовано хронічний кератоувеїт нез’ясованої етіології, який виник місяць тому, а інформація про час розвитку увеїту у випадках з 6-го по 9-й була невідома. При першому вимірюванні ВОТ уражених і нормальних очей у 9-ти коней становив 16,5+5,1 і 23,9±4,7 мм рт.ст. (р<0,05) відповідно. У випадках 1, 2, 5, 7, 8 і 9 ВОТ в ураженому оці був нижчим більш ніж на 5 мм рт.ст. у порівнянні з протилежним і (неураженим) оком.

Гострий увеїт. (Острый увеит)

У випадках з 1-го по 4-й у коней діагностували гострий увеїт, причинами якого були: виразки рогівки (випадки 1 і 3), тупа механічна травма (випадок 2) і нез’ясована (випадок 4). У всіх хворих коней зір зберігався. При першому вимірюванні ВОТ в ураженому оці у випадках 1 і 2, він був нижчим у порівнянні з протилежним оком, у той час як у випадках 3 та 4 в обох очах показники ВОТ відрізнялися незначно. При першому вимірюванні, показники ВОТ уражених і нормальних очей становили 16,8±1,35 і 21,9+1,80 мм рт.ст. (р<0,05) відповідно.

У всіх 4-х випадках, клінічні ознаки запалення були усунені за допомогою медикаментозної терапії. У випадках 1 і 2 під час лікування була виконана повторна тонометрія. У випадку 1 ВОТ ураженого ока на 22 день лікування підвищився, однак був меншим ніж у протилежному оці на 5 мм рт.ст. У випадку 2 ВОТ залишався низьким незалежно від клінічного покращення.

Хронічний увеїт. У випадках з 5-го по 9-й у коней діагностували хронічний увеїт. У 5-му випадку у коня діагностували кератоувеїт, причому хвороба, за даними анамнезу, тривала протягом 1-го місяця. У випадках з 6-го по 9-й інформація про точну тривалість хвороби була відсутня.

Тупа механічна травма ока та травма рогівки, ймовірно, були причинами увеїту у випадках 6 і 7. У випадках 8 і 9 етіологія увеїту не була з’ясована, при цьому обидва коня втратили зір на уражене око. У 6-му випадку суттєво був знижений рефлекс загрози, а у випадках 5 і 7 порушень зору не виявили. Тонометрію проводили одноразово у випадках 6, 7, 8 і 9, а у 5-му випадку вимірювання ВОТ проводили 5 разів протягом 6 місяців.

При першому вимірюванні, показники ВОТ уражених і нормальних очей становили 15,9+2,99 і 25,6+2,26 мм рт.ст. (р<0,05) відповідно. У випадках 5, 8 і 9 ВОТ в ураженому оці був нижче нормальних значень і нижче тиску в протилежному оці на 5 мм рт.ст. ВОТ в ураженому оці у випадку 7 був в межах норми, але різниця з протилежним оком становила понад 9 мм рт.ст. У випадку 6 ВОТ в ураженому оці був нормальним.

Висновок.

Підсумовуючи результати проведених досліджень, можна стверджувати, що у коней, навіть при незначних клінічних змінах, достовірно знижуються показники ВОТ в ураженому оці, що дозволяє рекомендувати апланаційну тонометрію, як інформативний і об’єктивний метод діагностики увеїту у коней.Вас также заинтересует это:
Comments (1)

1 комментарий

Любовь / 24.01.2016

При таких симптомах хорошо помогают капли Визомитин. Постепенно помогают восстановить зрение.Добавить комментарий

*
Добавить объявление/Задать вопрос/Доска объявлений/Ветеринария/Карта сайта/Контакты
Схема проезда
Карта Чугуева
Время работы:
пн-пт с 08 до 18
сб-вс с 08 до 14

  • Рубрики

  • Адепты клиники:

  • Страницы

  • Вход на сайт  •